Májový turnaj krajských výběrů talentované mládeže – Pelhřimov

Vzhledem ke startu mládeže na Mistrovství Evropy v druhé polovině května, vyšel termín májového turnaje čtyřčlenných družstev talentované mládeže na první víkend v červnu. Za Plzeňský kraj se jej zúčastnila dívčí polovina z CB Dobřany (Anežka Blechová s Valerií Vaněčkovou) a chlapeckou část nominovalo družstvo TJ Slavoj Plzeň (Alan Kaas se Šimonem Pomykaczem). Jako první v sobotu začínala Valča a nahrála si osobák za výkon 292 kuželek. Ve druhé rundě šel Šimon a také si hodil rekord za 235 dřev. Třetí v pořadí šel Alan, a i on nahrál skvělých 260 kuželek. V poslední rundě jsme spoléhali na výkon Anežky, ale pod tíhou zodpovědnosti s možností umístit se na bedně si nedokázala otevřít a nahrála pouze 220 dřev. 17 kuželek chybělo na zlato a jedna hodovka na bronz. Nutno zmínit, že poté hrála Anežka s Vendou ještě Memoriál Václava Bíny, kde po 60 hodech nahrála již bez tíhy zodpovědnosti 277 dřev (celkově 524 kuželek). Ze soboty bereme alespoň jako útěchu za bramborovou medaili z 10 krajů ještě nejlepší dívčí výkon (Valerie – 292 kuželek) a prvenství v přeskoku přes švihadlo (Anežka – 167 přeskoků). V neděli nejprve proběhla kvalifikace smíšených tandemů, kde se Anežka s Alanem kvalifikovali do hlavní soutěže, kam postoupilo 8 nejlepších dvojic. Ve čtvrtfinále byl naším soupeřem Jihočeský kraj a po dvou náhozech byl stav 1:1 a tak rozhodoval rozhoz. V něm zvítězila naše dvojice a postoupila do semifinále. V něm po stejném průběhu bohužel po remíze 1:1 tentokrát v rozhozu prohráváme. Přesto však naši svěřenci za nedělní snažení vezou poháry za 3. místo. Ziskem poháru v neděli vylepšujeme sobotní dojem a domů vezeme poháry za smíšený tandem (Anežka s Alanem), pohár za vítězství v přeskoku přes švihadlo (Anežka) a cenu za nejlepší dívčí nához (Valča). A tím definitivně končí sezóna 23/24.

Poděkování všem našim svěřencům, trenérkám a trenérům, rodičům za podporu svých ratolestí. HODU ZDAR!

 

Fotogalerie: Pelhřimov

------------------------------------------------------------------------------------------ 

Úspěšný závěr sezóny na kuželkářských drahách

Poslední dubnový víkend byl vyhrazen pro sehrání Mistrovství České republiky v kategorii žactva. Na kuželnu do Poděbrad se probojovaly Anežka Blechová s Valerií Vaněčkovou. Jako první šla na dráhy Valča a nahrála slušných 422 dřev na 100 HS a obsadila 11. místo. V dalším rundě nastoupila Anežka a za výkon 452 kuželek se usadila na čele startovní listiny. Do konce soutěže ji dokázala přehodit pouze hráčka z Litenčic za rekordní výkon 510 kuželek. Díky tomu Anežka přiváží na kuželnu CB Dobřany stříbrnou medaili z MČR.

Tím by měl být ukončen soutěžní ročník, nicméně Anežka Blechová s Pepou Fišerem si za své celosezónní výkony vysloužili pozvánku do reprezentace v polovině května na Mistrovství Evropy do slovenského Brezna. Neděle byla vyhrazena pro smíšené dvojice. Anežka se spoluhráčem z Náchodu dokázala soustředěnou hrou porazit v úvodním kole dvojici ze Srbska, ve druhém smíšenou dvojici z Estonska. V semifinále jim po vyrovnaném souboji překazil cestu smíšený pár z Německa, přesto získává Anežka s Vojtou bronzovou medaili pro Českou republiku a druhou v kategorii U14. Pepa v neděli odehrál soutěž tandemů, když v prvním kole se spoluhráčem z Českých Velenic porazili dvojici z Německa. Bohužel hoši prohráli v dalším kole po rozhozu s týmem z Chorvatska. Nutno zmínit, že v kategorii dorostu došlo k výraznému omlazení a naše družstvo bylo složeno téměř z nováčků, mezi které patřil i Pepa.

Za celkové představení výběr U14 přivezl do České republiky 2 zlaté medaile, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile a jednu z nich i zásluhou Anežky Blechové v soutěži smíšených dvojic. Výběr Česka se v kategorii U14 stal nejúspěšnější výpravou mezi 13 zúčastněnými zeměmi. Nutno poděkovat trenérům, rodičům za podporu svých ratolestí a všem osobně zúčastněným fanouškům na zimním stadionu v Brezně, kteří svými hlasivkami podpořili mládežníky na tomto vyvrcholení sezóny 23/24.

 

Fotogalerie - Úspěšný závěr sezóny

------------------------------------------------------------------------------------------ 

Vánoční turnaj Kosmonosy 2023

Každým rokem mají dorostenci a dorostenky z každého kraje republiky možnost si zahrát jako čtyřčlenné družstvo na Vánočním turnaji v Kosmonosech a letos jsme se zúčastnili i my (Lada Hessová - CB Dobřany, Anna Löffelmannová - TJ Sokol Kdyně, Josef Fišer - CB Dobřany a Jáchym Kass - TJ Slavjoj Plzeň) za Plzeňský kraj.

První den se nám moc nedařilo, ale přesto jsme se umístili na 6. místě ze 13 krajů.

Druhý den se hrály sprinty. Nejlepší kraj z předešlého dne (Jihočeský kraj) mohl postavit všechny své 4 hráče, ostatní pouze 2. Za nás se sprintu zúčastnili Josef Fišer a Lada Hessová. Ty po těžkém souboji, kdy došlo i na “náhlou smrt”, kde oba měli smůlu, bohužel vypadli.

I přesto, že jsme nedosáhli svých nejlepších výsledků, jsme si víkend užili. Teď už si můžeme o Vánocích odpočinout a začít se připravovat na jarní část sezóny.

 

Fotogalerie: Kosmonosy

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Povánoční soustředění kuželkářské mládeže TJ Slavoj Plzeň a CB Dobřany

Koncem sezóny na začátku prosince se zrodil nápad, jak vyplnit povánoční prázdniny společným soustředěním mládeže TJ Slavoj Plzeň a spřáteleného klubu CB Dobřany na kuželně na Masně. Ve čtvrtek 28. prosince v 16 hodin se hlásilo 5 svěřenců domácího družstva a 4 hráčky oddílu CB Dobřany pod dohledem Kamily Marčíkové a 2 kondičních trenérů z CB Dobřany. Začínalo se tradičně společným rozcvičením, následně se pokračovalo posilovacím tréninkem (švihadlo, medicinbaly, činky) a čtvrteční blok byl samozřejmě zakončen na kuželkářských drahách. Zaslouženou odměnou pro mládežníky byla dovezená pizza k večeři. Nechybělo během čtvrtečního odpoledne ani spousta ovoce a tatranek na doplnění vydané energie, včetně dodržování pitného režimu. Večerní blok byl zakončen v přilehlé tělocvičně soutěží v hodu medicinbalem a šplhu na laně. Ze zbytku sil, co v mládeži zůstala se odehrála vybíjená i s účastí trenérů. Mládež, tak vracela trenérům vybíjením jejich tvrdý trénink. Nocleh byl zajištěn na žíněnkách právě v místní tělocvičně.

Po pátečním budíčku a snídani (čaj, džusy, cereálie s mlékem a párky s pečivem), následoval úklid provizorní noclehárny v tělocvičně. Poté mládežníci trávili tři hodiny v tandemech na kuželně rozděleni podle věku a hrou na různé pozice. V mladší kategorii byl úspěšnější domácí tandem Alan se Šimonem, kteří o pár bodů odskočili dvojici hostujících děvčat Vikče s Adélkou. Ve starší kategorii to bylo přesně naopak, když dokázala mohutným finišem v druhé polovině hry zvítězit dobřanská dvojice Anežka s Valčou, která o jediný bod dokázala porazit domácí dvojici Natálku s Jáchymem. O výsledky ve finále ani nešlo, ale přesto bylo k vidění spoustu dobrých výkonů a poražených figur. Konečnou na kuželně udělal vzájemný duel mezi domácím družstvem a celkem z Dobřan v souboji ve stromečku. A tak domácí gentlemansky nechali zvítězit děvčata z hostujícího celku :o) Páteční poledne bylo zakončeno obědem bufetovou formou kuřecích řízečků a zůstatků zeleniny a ovoce.

Při závěrečném vyhlášení mládež obdržela poukázky do KFC a dárkové předměty. V první řadě nutno poděkovat Kamile z TJ Slavoj Plzeň za zajištění prostor pro realizaci tohoto soustředění, včetně noclehu. Mládeži za účast a vzájemnou soudržnost, a to Vikče, Adélce, Anežce, Valče (CB Dobřany) a Natálce, Šimonovi, Alanovi, Pepčovi, Jáchymovi (TJ Slavoj) i dvěma dohlížejícím kondičním trenérům z Dobřan Vendulce s Michalem. Za cateringové zajištění je také třeba poděkovat sponzorům mládežnického oddílu CB Dobřany.

Fotogalerie: Povánoční soustředění

---------------------------------------------------------------------------------------

Mládež - výkony naší mládeže na různých akcích či turnajích:

Májový turnaj krajských výběrů žactva - 16. ročník - Pelhřimov, 3. a 4. 6. 2023

Na májový turnaj mládeže za Plzeňský kraj byly vyslány 2 zástupkyně klubu CB Dobřany - Anežka Blechová a Valerie Vaněčková. Na čtyřčlenné družstvo je doplnila dvojčata Matylda a Vanda Vágnerovi ze Sokola Zahořany. Trenérské činnosti se ujal Jarda Kutil. Jak se našim zástupkyním v Pelhčimově dařilo najdete zde:  komentář  - výsledky.

Fotogalerie: 16. ročník Pelhřimov

Mládež

Úspěšný závěr sezóny na kuželkářských drahách

26.05.2024 23:51
Úspěšný závěr sezóny na kuželkářských drahách Poslední dubnový víkend byl vyhrazen pro sehrání Mistrovství Česka v kategorii žactva. Na kuželnu do Poděbrad se probojovaly Anežka Blechová s Valerií Vaněčkovou. Jako první šla na dráhy Valča a nahrála slušných 422 dřev na 100 HS a obsadila 11....