Vánoční turnaj Kosmonosy 2023

Každým rokem mají dorostenci a dorostenky z každého kraje republiky možnost si zahrát jako čtyřčlenné družstvo na Vánočním turnaji v Kosmonosech a letos jsme se zúčastnili i my (Lada Hessová - CB Dobřany, Anna Löffelmannová - TJ Sokol Kdyně, Josef Fišer - CB Dobřany a Jáchym Kass - TJ Slavjoj Plzeň) za Plzeňský kraj.

První den se nám moc nedařilo, ale přesto jsme se umístili na 6. místě ze 13 krajů.

Druhý den se hrály sprinty. Nejlepší kraj z předešlého dne (Jihočeský kraj) mohl postavit všechny své 4 hráče, ostatní pouze 2. Za nás se sprintu zúčastnili Josef Fišer a Lada Hessová. Ty po těžkém souboji, kdy došlo i na “náhlou smrt”, kde oba měli smůlu, bohužel vypadli.

I přesto, že jsme nedosáhli svých nejlepších výsledků, jsme si víkend užili. Teď už si můžeme o Vánocích odpočinout a začít se připravovat na jarní část sezóny.

 

Fotogalerie: Kosmonosy

------------------------------------------------------------------------------------------------------

PoVánoční soustředění kuželkářské mládeže TJ Slavoj Plzeň a CB Dobřany

Koncem sezóny na začátku prosince se zrodil nápad, jak vyplnit povánoční prázdniny společným soustředěním mládeže TJ Slavoj Plzeň a spřáteleného klubu CB Dobřany na kuželně na Masně. Ve čtvrtek 28. prosince v 16 hodin se hlásilo 5 svěřenců domácího družstva a 4 hráčky oddílu CB Dobřany pod dohledem Kamily Marčíkové a 2 kondičních trenérů z CB Dobřany. Začínalo se tradičně společným rozcvičením, následně se pokračovalo posilovacím tréninkem (švihadlo, medicinbaly, činky) a čtvrteční blok byl samozřejmě zakončen na kuželkářských drahách. Zaslouženou odměnou pro mládežníky byla dovezená pizza k večeři. Nechybělo během čtvrtečního odpoledne ani spousta ovoce a tatranek na doplnění vydané energie, včetně dodržování pitného režimu. Večerní blok byl zakončen v přilehlé tělocvičně soutěží v hodu medicinbalem a šplhu na laně. Ze zbytku sil, co v mládeži zůstala se odehrála vybíjená i s účastí trenérů. Mládež, tak vracela trenérům vybíjením jejich tvrdý trénink. Nocleh byl zajištěn na žíněnkách právě v místní tělocvičně.

Po pátečním budíčku a snídani (čaj, džusy, cereálie s mlékem a párky s pečivem), následoval úklid provizorní noclehárny v tělocvičně. Poté mládežníci trávili tři hodiny v tandemech na kuželně rozděleni podle věku a hrou na různé pozice. V mladší kategorii byl úspěšnější domácí tandem Alan se Šimonem, kteří o pár bodů odskočili dvojici hostujících děvčat Vikče s Adélkou. Ve starší kategorii to bylo přesně naopak, když dokázala mohutným finišem v druhé polovině hry zvítězit dobřanská dvojice Anežka s Valčou, která o jediný bod dokázala porazit domácí dvojici Natálku s Jáchymem. O výsledky ve finále ani nešlo, ale přesto bylo k vidění spoustu dobrých výkonů a poražených figur. Konečnou na kuželně udělal vzájemný duel mezi domácím družstvem a celkem z Dobřan v souboji ve stromečku. A tak domácí gentlemansky nechali zvítězit děvčata z hostujícího celku :o) Páteční poledne bylo zakončeno obědem bufetovou formou kuřecích řízečků a zůstatků zeleniny a ovoce.

Při závěrečném vyhlášení mládež obdržela poukázky do KFC a dárkové předměty. V první řadě nutno poděkovat Kamile z TJ Slavoj Plzeň za zajištění prostor pro realizaci tohoto soustředění, včetně noclehu. Mládeži za účast a vzájemnou soudržnost, a to Vikče, Adélce, Anežce, Valče (CB Dobřany) a Natálce, Šimonovi, Alanovi, Pepčovi, Jáchymovi (TJ Slavoj) i dvěma dohlížejícím kondičním trenérům z Dobřan Vendulce s Michalem. Za cateringové zajištění je také třeba poděkovat sponzorům mládežnického oddílu CB Dobřany.

Fotogalerie: PoVánoční soustředění

---------------------------------------------------------------------------------------

Mládež - výkony naší mládeže na různých akcích či turnajích:

Májový turnaj krajských výběrů žactva - 16. ročník - Pelhřimov, 3. a 4. 6. 2023

Na májový turnaj mládeže za Plzeňský kraj byly vyslány 2 zástupkyně klubu CB Dobřany - Anežka Blechová a Valerie Vaněčková. Na čtyřčlenné družstvo je doplnila dvojčata Matylda a Vanda Vágnerovi ze Sokola Zahořany. Trenérské činnosti se ujal Jarda Kutil. Jak se našim zástupkyním v Pelhčimově dařilo najdete zde:  komentář  - výsledky.

Fotogalerie: 16. ročník Pelhřimov